Ciao Bella,
Számtalan történetet hallok mostanában (legyen szó egy már kihűlt kapcsolat vagy épp társkeresés kapcsán), mennyi baj van a férfiakkal. Mert nem nőnek fel, mert csak kihasználják a nőket, mert nincsen életcéljuk és miközben sokszor maximálisan igazat adok, felmerül bennem akaratlanul is a kérdés:
Te melyik vagy vajon? Kislány vagy nő?
Nyilván nem az életkor az, ami megadja fenti költői kérdésemre a választ, hanem sokkal inkább az, mennyi önismerettel rendelkezik a nő és tudja-e ő maga is, hogy mennyit ér. Avagy tényleg felnőtt nőként kezeled a dolgaidat vagy szertelen kislányként hajszolod a boldogság csatos lepkéjét? Vajon elegendő időt és energiát fordítottál már arra, hogy magabiztos nővé válj, aki pontosan tudja, mit akar vagy kislányként dacból harcolsz az igazadért?
- A kislányok királylányok, a nők reális képet látnak
Ugye megvan az a kép, amint egy helyes kislányt dicsérnek, mennyire szép? Sokan itt meg is akadtak és úgy vélik, elismeréshez csakis a külsőn át vezet az út. Elvárják, hogy királylányként kezeljék őket, melyre eszközként sokszor külső adottságaikat használják fel. Egy nő viszont azon túl, hogy tisztában van testi adottságaival, pontosan tudja, mennyit ér. Tudja, hogy értéke jóval túlmutat a külső szépségen és egy bizonyos szint fölött nem megy egy bizonyos szint alá. Tisztában van erősségeivel, tudásával, képességeivel így nem elvárja az értékeket, hanem megéli azokat.
- A kislányok fehér lovas herceget akarnak, a nők önműködő lovaskocsit építenek
Már a mesékből is azt láthattuk, amint királylányunk epekedve várja az őt megmentő, fehér lovon érkező herceget. Aki viszont felismeri, hogy több van benne, mint passzív várakozás, az maga lát teendői elvégzéséhez és nem egy férfitől várja mindezt. Egy, az életét tudatosan élő nő mellett boldog kiegészítés egy magabiztos férfi, ám utóbbi nem helyettesítheti a munkát, amit saját magunkba kell fektessünk. Egy nő boldog önmagával s egy férfi ezt csak fokozni tudja.
- A kislányok hisztiznek, a nők válaszolnak
Hogyan érik el a kislányok céljaikat? Hisztiznek, földhöz vágják magukat, sikítoznak és így tovább. A bevált módszer arra, hogy akaratukat szüleikre kényszerítsék. Ha valami nem úgy alakul, ahogy a kislányok szeretnék, jöhet a szájbiggyesztés és a durcázás. Azonban egy nő nem első felindulásból reagál, hanem sokkal inkább átgondoltan válaszol a kialakult helyzetre. A nő is dühös, csalódott vagy ideges, de fontos számára a tiszta kommunikáció, így érzelemkitörés helyett problémamegoldással válaszol.
- A kislány verseng, a nő támogat
Kislányként gyakran bizonytalanul érezhetjük magunkat és a figyelem elnyeréséért másokkal való versengésbe bonyolódunk. Magunk alá akarjuk rántani a másikat, hogy minket érjen az elismerés. Nőként ez az ellenkezőjére fordul át, hiszen a versengést a támogatás, de legalábbis a békés együttélés váltja fel. Egy nő tisztában van azzal, hogy mindenkinek jut abból a tortából egy szelet s a másik szépsége/jósága/eredményei semmit sem vonnak le a sajátjából.
- A kislány mindet akarja, a nő csak azt az egyet
Akinek alacsony az önbizalma, az is igyekszik ezt valahonnan pótolni vagy valamiképpen kompenzálni a magabiztosság hiányát. Kislányok erre rendszerint a férfiak figyelmét, elismerését és rajongását használják, de mivel belül is híján vannak az önbizalomnak, így magukat bebiztosítva ezt több forrásból teszik. Minden férfi (na jó, legalábbis az általuk kiválasztottak csoportja) imádja őket és heverjen a lábaik előtt. Ezzel szemben egy nő tudja, mennyit ér és mivel tiszteli saját értékeit, így ezt a tiszteletet várja el a férfitól is. Attól az egytől, akit kiválaszt. Eggyel beéri, hiszen kerek egész a férfi nélkül is, azonban ha közös útba kezdenek, az mindenképp a tiszteletre épül.
- A kislányok játszanak, a nők élnek
A kislányok szeretik az életet és kapcsolataikat is úgy megélni, mint egy logikai játékot. Ha én ezt mondom, akkor ő majd úgy fogja érezni magát, ha én nem hívom fel, akkor tuti így reagál majd és még folytathatnám a sort. Játszmák, amiknek valójában nem sok értelme van s ezt a nő tudja már. Ő ehelyett megőrizve saját identitását, egyszerűen „csak” éli az életét, úgy válaszol és akkor és annak, ahogy ő a legjobbnak ítéli. Bízik saját értékítéletében és bízik saját magában, játszmák nélkül.
- A kislányok energiavámpírok, a nők akkumulátorok
Életkép, tervek, célok és morális iránytű – egy kislány rendszerint a felsoroltak egyikét vagy kevesét birtokolja, így gyakran bonyolódik önmagának is ellentmondó helyzetekbe. Nincs kialakult képe és határai, így könnyű összezavarni és igazából vele inkább jár energiavesztéssel, mint feltöltődéssel. A nő viszont tiszta képpel rendelkezik, vagy legalábbis dolgozik ezen a saját világát illetően és az élet és céljai iránti szenvedélye erősítő töltésként hat a mellette lévő férfira.
Mivel sem az érettség, sem az önbizalom nem életkor függvénye, így a fenti önismereti utazáson bárki elindulhat, bármilyen életszakaszban is legyen, akárhány évesen. Sosem késő rendet rakni a belső káoszban, hogy aztán magad körül is megteremthesd a harmóniát.